Kúpiť LadeeVitu on-line Domov

Čo trápi Slovenky

Bezproblémový stav v oblasti intímneho zdravia je pre každú ženu veľmi dôležitý. Práve z tohto dôvodu sa spoločnosť Exeltis v spolupráci s mesačníkom Mama a ja rozhodla realizovať prieskum pod značkou Lactofeel, ktorého sa zúčastnilo 579 žien.

Prečítajte si jeho výsledky:


Ženy nemajú stále dostatočné vedomosti v oblasti intímneho zdravia

Ženy vo veku 26 - 35 rokov tvorili najväčšiu skupinu respondentiek. V tomto prípade ide o vekovú kategóriu, pri ktorej sa pokladá osvojenie si návykov potrebných na udržiavanie intímneho zdravia za samozrejmé. Vo všeobecnosti však prieskum ukázal, že väčšina žien má v otázkach intímneho zdravia značné nedostatky.

Viac ako 30% žien navštevuje gynekológa nepravidelne

Viac ako dve tretiny opýtaných uviedlo, že navštevuje pravidelne svojho gynekológa, minimálne raz za rok v rámci preventívnej prehliadky. Na druhej strane však 28% žien chodieva ku gynekológovi, až keď majú zdravotný problémom. Dve percentá žien vynechá prehliadku u odborníka úplne.

Takmer 40% žien nevie ako predchádzať vaginálnym infekciám

Otázka vaginálnej infekcie je závažným problémom sužujúcim veľkú časť ženskej populácie. Napriek tomu vie iba 62% opýtaných žien, aká prevencia platí pri vaginálnych infekciách. Na popredných pozíciách sa umiestnilo pravidelné dodržiavanie hygieny, nosenie kvalitnej bavlnenej spodnej bielizne a stály sexuálny partner.

Takmer 70% žien trpí každoročne intímnymi problémami

Najčastejšie ide o problémy v podobe výtoku, svrbenia, začervenania, zdurenia a zápachu.

Uprednostňujú samoliečbu pred návštevou gynekológa

Poradiť sa s odborníkom pri výbere adekvátneho lieku je nevyhnutnosťou. Napriek tomu 16% žien v prípade intímnych problémov zvolí samoliečbu. Polovica opýtaných si nechá poradiť od lekárnika, tretina žien si kúpi prípravok, ktorý im naposledy predpísal lekár aj napriek tomu, že teraz môžu mať úplne iný problém. Takmer 11 % respondentiek sa spolieha na rady na internete.

Takmer 75% žien mylne pokladá mykózu za najrozšírenejšiu infekciu

Pravdou však je, že bakteriálna vaginóza predstavuje pre ženy väčší problém v oblasti intímneho zdravia. Postihuje viac ako polovicu ženskej populácie. Konkrétne ňou trpí až 64% žien a vzniká poruchou bakteriálnej rovnováhy pošvového prostredia.

30% žien nevie odhadnúť reálne príznaky svojho ochorenia v oblasti intímneho zdravia

Vyše polovica opýtaných uviedla, že vedeli presne, aký typ ochorenia ich v minulosti trápil. Avšak pri kontrolnej otázke, ktorá zisťovala o akú chorobu išlo a akým spôsobom sa prejavovala, odpovedala viac ako polovica týchto respondentiek, že mali problém s úplne obyčajným, prirodzeným bielym výtokom, ktorý nepredstavuje žiadnu formu vaginálneho zápalu.

Otestujte sa na vaginálne infekcie Čo trápi slovenky